اخبار شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس

اخبار و گزارشهای یک خبرنگار از شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس

21 رشته دکتری جدید در پردیس ارس دانشگاه تهران

 

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج در مهرماه در اولویت هستند

رییس پردیس ارس دانشگاه تهران از ایجاد 21 رشته دکتری جدید از مهرماه سالجاری در کنار 70 رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر محمد حسین امید اظهار داشت: در مرحله اول اولویت جذب دانشجو برای تمام مقاطع و رشته گرایش ها در نیمسال اول سالتحصیلی 91-92 به دانشجویان ایرانی شاغل بتحصیل در خارج از کشور و دانشجویان سایر کشورها اختصاص می یابد.

وی افزود: براساس مجوز وزارت علوم دانشجویان مقیم خارج از کشور می توانند با درخواست انتقالی، تحصیلات مقطع دکتری خود را در پردیس ارس دانشگاه تهران ادامه بدهند.

دکتر امید تصریح کرد: : هم اکنون در این پردیس دانشگاهی بیش از 500 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل می باشند و با جذب دانشجو در نیمسال اول این تعداد به بیش از 800 نفر افزایش می یابد که با توجه به عمر  کمتر از 2 سال این پردیس، آمار پذیرش قابل توجه و در نوع خود کم نظیراست.

وی افزود: با وجود 70 رشته گرایش کارشناسی ارشد و افزوده شدن 21 رشته دکتری ، از مهر ماه سالجاری در بیش از 90 رشته گرایش دانشجو جذب خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران نیز گفت: وزارت علوم، پردیس ارس دانشگاه تهران را برای پذیرش ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه اختصاص داده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم شهریور 1391ساعت 14:31  توسط خبرنگار  | 

راه اندازی 4 رشته کارشناسی و کاردانی ناپیوسته در واحد بین المللی جلفا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا از تصویب 3 رشته جدید در مقطع کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی ناپیوسته در این دانشگاه خبر داد

دکتر غلامرضا رحیمی رشته های تصویب شده در مقطع کارشناسی ناپیوسته را برق قدرت ، حمل و نقل ترافیک شهری و مکانیک ساخت تولید- قالب سازی اعلام کرد

 وی تنها رشته تصویب شده در مقطع کاردانی را کاردانی ناپیوسته تعمیر و نگهداری خودرو اعلام کرده و گفت در پی تصویب این رشته ها تعداد کل رشته های واحد بین المللی جلفا به  بیش از 50 رشته رسید

دکتر رحیمی همچنین ازاحتمال تصویب رشته های دیگر در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی در آینده نه چندان دور خبر داد

گفتنی است: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا  و اقع در منطقه آزاد تجاری ، صنعتی  ارس در مرز جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خودمختار نخجوان و ارمنستان ، با داشتن بیش از 1400 دانشجودر 46 رشته کاردانی و کارشناسی و 4رشته کارشناسی ارشد در حال گسترش مرزهای دانش و دانایی می باشد

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور 1391ساعت 15:4  توسط خبرنگار  | 

پرستوی علی پرکشید

 شهادت بي بي دو عالم ، ام ابيها ، حضرت فاطمه زهرا (س) را به محضر حضرت آقا امام زمان (عج) و شما عزيزان و بر تمامي شيعيان و دلسوختگان آن حضرت تسليت عرض می نمائیم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم اردیبهشت 1391ساعت 9:19  توسط خبرنگار  | 

منطقه آزاد ارس 122 میلیون دلار کالا صادر کرد

رشد 63 درصدی صادرات از ارس در سال 90

صادرات کالا از منطقه آزاد ارس به کشورهای هدف این منطقه در سال 90 نسبت به سال 89 رشد 63 درصدی دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه گرجستان ،ارمنستان ،تركمنستان و آذربايجان کشورهای هدف عمده منطقه آزاد ارس برای صادرات در سال گذشته بوده اند افزود: در یکسال گذشته بیش از 122 میلیون دلار کالا از این منطقه صادر شده و نشان دهنده استعداد و توان بالای صادراتی فعالان اقتصادی در این منطقه است.

صادق نجفی تصریح کرد: این میزان کالا با 118 هزار تن وزن از نظر وزنی نیز رشد 53 درصدی داشته است.

وی افزود: عمده اقلام تولید و صادر شده از این منطقه محصولات پلی اتیلنی_ مواد پلاستیكی_ قیرنفت_ انواع خشكبار ـ محصولات گوناگون صنایع شیمیایی ـ شیشه و مصنوعات شیشه ای ـ مصنوعات فلزی ـ سبزیجات و نباتات ـ پنبه ، ساندویچ پانل، ظروف شیشه ای، انواع قیر صنعتی، خرما، جوپرک ، نمک صنعتی، دوک مقوایی ، سرگاز خوراک پزی می باشند که به مقاصد گرجستان ،ارمنستان ،تركمنستان و آذربايجان صادر شده اند.

نجفی ابراز امیدواری کرد: وجود مزایای قانونی مناسب و زیرساخت ها و موقعیت استراتژیک، ارس را بزودی بعنوان فعال ترین منطقه صادراتی در شمالغرب و حتی کشور تبدیل خواهد کرد.

اضافه می شود از جمله مزایای  تولیدی و صادراتی منطقه آزاد ارس میتوان به موقعیت جغرافیایی مناسب، نزدیکی به بازار 400 میلیونی کشورهای CIS ، قرارگیری در تراکم جمعیت 10 میلیونی شمال غرب کشور، قرارگیری در مرزهای سه کشور آذربایجان، ارمنستان و نخجوان ،زیرساخت های مناسب حمل و نقلی، فراوانی انرژی های برق و گاز و نزدیکی به کشور ترکیه بعنوان دروازه اروپا و بهره مندی از مواهب وافر الهی در صنعت گردشگری اشاره کرد.

همچنین برخورداری از نخستین خط آهن برقی ایران با قدمت حدود یکصد سال و نیز سابقه یکصدساله گمرکی از مهم ترین زیرساختهای ارتباطی و اقتصادی در این منطقه بشمار می روند.

منطقه آزاد ارس در 4 بخش منفصل در شمالغرب ايران و نقطه صفر مرزي در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربايجان و جمهوري خودمختار نخجوان و کنار رود مرزی ارس استقرار يافته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین 1391ساعت 15:12  توسط خبرنگار  | 

تحقق شعار سال در دانشگاههاحمایت از سرمایه انسانی، با ارتقاء کیفیت آموزشی و تولید علم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا  با اشاره به نامگذاری  سال 91از سوی مقام معظم رهبری به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی افزود: سهم دانشگاه در راستای تحقق فرمان رهبری افزایش کیفیت آموزشی دانشگاهها و تولید علم جهت پرورش دانشجویان با دانش و مهارت برتر می باشد 

دکتر غلامرضا رحیمی در جمع کارکنان واحدبین المللی جلفا  سرمایه انسانی را از اساسی ترین و مهمترین سرمایه ها ارزیابی کرده و افزود:دانشگاهها بایستی با حمایت از سرمایه انسانی موجود و تربیت نیروی انسانی کاردان و مبتکر نسبت به تقویت بهره وری این سرمایه اهتمام ورزند

وی در این راستا بر جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز تاکید کرد 

رئیس واحد بین المللی جلفادر بخشی دیگر از سخنان خود  با استقبال از طرح تخفیف شهریه ها از سوی دکتر دانشجو ، از آمادگی این واحد جهت اجرای این طرح با افزایش بهره وری همراه با انضباط مالی خبر داد

وی اظهار داشت این واحد جهت تخفیف 20 درصدی شهریه دانشجویان از مهرماه آمادگی لازم را دارد  

وی همچنین با تاکید بر صرفه جویی بیشتر در امورات دانشگاه گفت: ما از هرگونه طرحی که بتواند راهکار بهتری برای صرفه جویی در امورات ارائه دهد استقبال می کنیم   

دکتر رحیمی تاسیس ساختمان آموزشی واحد بین المللی جلفا از دیگر اولویتهای کاری این واحد اعلام داشته و افزود: در این راستا مناقصه ساختمان آموزشی اعلام شده و انشاءا... در آینده نزدیک با جذب پیمانکار مناسب تاسیس این ساختمان را شروع خواهیم کرد.

  گفتنی است: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا  و اقع در منطقه آزاد تجاری ، صنعتی  ارس  در مرز جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خودمختار نخجوان و ارمنستان ، با دارا بودن  بیش از 1200 دانشجودر 44 رشته کاردانی و کارشناسی و 3رشته کارشناسی ارشد در حال گسترش مرزهای دانش و دانایی می باشد.  

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم فروردین 1391ساعت 15:3  توسط خبرنگار  | 

دانشگاه بین المللی علم و فرهنگ منطقه آزاد ارس؛ زمینه ای برای جذب دانشجویان دختر محجبه کشورهای همسایه

رئیس جهاد دانشگاهی استان گفت: تاسیس دانشگاه بین المللی علم و فرهنگ منطقه آزاد ارس نه تنها، رفت و آمد دانشجویان ایرانی به کشورهای خارجی را کاهش می دهد، بلکه زمینه ای برای جذب دانشجویان دختران محجبه ی کشورهای همسایه را فراهم خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه آذربایجان شرقی،به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، دکتر فرشبافیان ، رئیس جهاد دانشگاهی استان در دیدار با مدیر کل توسعه ی برنامه ریزی آموزشی جهاد دانشگاهی کشور و سرپرست گروه برنامه ریزی راهبردی جهاد دانشگاهی در تشریح عملکرد و قابلیتهای جهاد دانشگاهی، طرح آتش نشان اتوماتیک پرتوان، ساخت کمباین آموزشی در مقیاس کوچک، رونمایی از اندازه کوچک نخستین نیروگاه هیبریدی در کشور و نصب آن در جزیره ی خارک و پروژه ترک یاب مغناطیسی قطعات خودرو را از دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان برشمرد و افزود: با توجه تحریم های صورت گرفته علیه ایران، قیمت تمام شده ی این طرح ها، بسیار پایین تر از هزینه مشابه خارجی است.

دکتر احمد فرشبافیان با بیان اینکه مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی نیز همزمان با دهه ی فجر امسال، برق مورد نیاز خود را با استفاده از طریق نیروگاه هیبریدی تامین خواهد کرد گفت: با نصب این نیروگاه، هزینه ی تامین برق مرکز درمان ناباروی بسیار ناچیز خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی در خصوص عملکرد مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی پس از گذشت 9 ماه از آغاز فعالیت این مرکز گفت: تاکنون 3000 نفر جهت ویزیت مراجعه کرده اند و بر روی 40 نفر عمل میکرو صورت گرفته است که 25 الی 30 درصد موفقیت حاصل شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390ساعت 14:50  توسط خبرنگار  | 

پذیرش بدون کنکور دانشجو در پردیس ارس دانشگاه تهران آغاز شد

جزئیات ثبت نام پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران برای نیمسال دوم سال تحصیلی 91-90 در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های جدید و تکمیل ظرفیت بدون آزمون سراسری و از طریق شیوه نامه در 16 رشته و گرایش اعلام شد.

به گزارش مهر، داوطلبان باید لیست دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را از جمله ارائه مقاله در کنفرانس های داخلی و یا خارجی، چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی و ترویجی، دریافت عنوان دانشجوی ممتاز، دریافت جایزه از جشنواره های معتبر علمی نظیر خوارزمی و غیره را در یک فایل تهیه کرده و ارائه کنند.

دانش آموختگان کارشناسی تمام رشته ها می توانند برای رشته مورد علاقه خود داوطلب شوند. داوطلبانی که در رشته غیرمرتبط با رشته کارشناسی خود پذیرفته می شوند باید دروس کمبود و پیش نیاز لازم را مطابق آیین نامه مربوط دریافت کرده و بگذارنند.

تعداد واحدهای درسی با احتساب پایان نامه برای تمام رشته های تحصیلی برابر 32 واحد است.

مطابق اعلام دانشگاه تهران، واحدهای جبرانی کمبود و تقویتی زبان انگلیسی که ممکن است برای تمام یا گروهی از دانشجویان منظور شود اضافه بر واحدهای مذکور خواهد بود.

همچنین حداقل معدل مورد قبول دوره کارشناسی متقاضیان 12 از 20 است و پرونده کسانی که با معدل کمتر از 12 در دوره کارشناسی دانش آموخته شده باشند بررسی نخواهد شد.

مدارک معادل کارشناسی و یا عناوین مشابه برای ورود به این دوره ها قابل قبول نخواهد بود و اعلام رشته به معنی برگزاری حتمی دوره نیست.

دانشگاه تهران اعلام کرد چنانچه به دلیل عدم تکمیل ظرفیت یا هر دلیل دیگر برای رشته خاصی اعلام نتیجه نشود وجه ثبت نام اولیه به متقاضیان آن رشته عودت داده می شود.

فرایند ثبت نام تا 5 بهمن ماه ادامه دارد وداوطلبان می توانند با مراجعه به سایت aras.ut.ac.ir ثبت نام کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390ساعت 14:45  توسط خبرنگار  | 

تصویب کارشناسی ارشد رشته مکانیک در واحد بین المللی جلفا

رئیس واحد بین المللی جلفا از تصویب و راه اندازی دومین رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا خبر داد .

دکتر غلامرضا رحیمی در جمع کارکنان واحد بین المللی جلفا با اعلام خبر فوق گفت : در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی که رسالت اصلی این دانشگاه می باشد کارشناسی ارشد رشته مکانیک با گرایش تبدیل انرژی بعنوان دومین رشته در این مقطع تصویب و راه اندازی شد

رئیس واحد بین المللی جلفا از احتمال پذیرش دانشجو برای نیمسال دوم سالجاری از طریق تکمیل ظرفیت خبر داد  

وی افزود : رشته کارشناسی ارشد معماری اولین رشته ارشد معماری می باشد که در نیمسال اول سالجاری با پذیرش  30 نفر راه اندازی شده است

دکتر رحیمی از تغییر رویکرد واحد بین المللی جلفا به ایجاد رشته های ارشد و دکتری خبر داده و افزود: به زودی کارشناسی ارشد رشته های عمران سازه ، تكنولوژي معماري ،مكانيك – طراحي كاربردي بيوشيمي ،كامپيوتر – نرم افزار ، مهندسي آينده پژوهي ،مدیریت ثبت اسناد و املاک و حقوق ثبت اسناد و املاک نیز در واحد بین المللی جلفا راه اندازی خواهد شد

وی در بخش دیگر از سخنان خود واحد بین المللی جلفا را واحدی پویا و رو به رشد ارزیابی کرده و افزود رشد 60 در صدی جذب دانشجو در این واحددر نیمسال اول سالجاری نشانگر تلاش و فعالیت  شبانه روزی و پویایی در واحد بین المللی جلفاست.

رئیس واحد بین المللی جلفا در ادامه بر تاثیر مستقیم دانشگاه آزاد اسلامی بر پیشرفت و آبادانی شهرها اشاره کرده و افزود دانشگاه آزاداسلامی توانست یکی از شعارهای انقلاب اسلامی را در زمینه توسعه آموزش عالی عملی کند که در این راستا امروز در کوچکترین شهر کشورمان نیز نشانی از یک مرکز علمی دانشگاه آزاد اسلامی به چشم می خورد و می توا ن گفت: دانشگاه آزاداسلامی ایران را سراسر دانشگاه کرده است .

گفتنی است: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا  و اقع در منطقه آزاد ارس با دارا بودن  بیش از 1100 دانشجودر 44 رشته کاردانی و کارشناسی و 2 رشته کارشناسی ارشد در حال گسترش مرزهای دانش و دانایی می باش

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390ساعت 14:30  توسط خبرنگار  | 

آغاز طراحی و احداث بیمارستان تخصصی اورژانس در منطقه آزاد ارس

عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس از شروع طراحی نخستین بیمارستان تخصصی اورژانس منطقه آزاد ارس در شهر جلفا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی با اعلام این خبر اظهار داشت: این بیمارستان در زمینی به مساحت 3500 مترمربع در شهر جلفا احداث خواهد شد.

وی افزود: برای طراحی و اجرای این بیمارستان از محل بودجه سالجاری سازمان منطقه آزاد ارس 25 میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده است.

نجفی ادامه داد: پس از انجام مطالعات و طراحی های اولیه بزودی شاهد شروع عملیات اجرایی این بیمارستان در این منطقه خواهیم بود.

وی افزود: این بیمارستان یکی از نیازهای اساسی منطقه آزاد ارس در شهرستان جلفا بوده و ضمن پاسخگویی به نیاز مردم جلفا و منطقه آزاد ارس، خدمات ضروری را به گردشگران و بخصوص میهمانان وارده از کشورهای همسایه خواهد داد.

نجفی تاکید کرد: با توجه به وجود دانشگاههای معتبر علوم پزشکی در استان آذربایجان شرقی همه ساله شاهد ورود و مراجعه خیل عظیمی از مردم کشورهای همسایه هستیم که برای بهره مندی از خدمات درمانی به تبریز مراجعه می نمایند و احداث این بیمارستان یکی از ضروریات استان و منطقه در شهر مرزی جلفاست.

وی ادامه داد: احداث بیمارستان تخصصی اورژانس در منطقه آزاد ارس گام بسیار مهمی در توسعه گردشگری سلامت  در استان و منطقه آزاد ارس خواهد بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم آذر 1390ساعت 11:2  توسط خبرنگار  | 

همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس مسابقه نقاشی "کودکان فلسطین" در منطقه آزاد ارس برگزار می شود

همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس نقاشی های کودکان منطقه آزاد ارس جهت همدردی با کودکان مظلوم فلسطین با موضوع "کودکان فلسطین" در محل راهپیمایی به معرض دید عموم گذاشته می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری این سازمان با اعلام این خبر افزود: این مسابقه در راستای گرامیداشت روز جهانی قدس و اشاعه فرهنگ همدوستی  و همدردی با کودکان فلسطین و تبیین ارزشهای روز جهانی قدس برگزار می شود.

دکتر نجف زاده گفت: کودکان و نوجوانان 6 الی 15 سال می توانند آثار خود را تا 2 شهریور سال جاری به معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس ارسال نمایند.

وی همچنین اذعان داشت: برای تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به تمامی شرکت کنندگان در این مسابقه لوح یادبود اهدا شده و به نفرات برتر اول تا سوم جوایز ارزنده ای توسط معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در نظر گرفته شده است.

دکتر عادل نجف زاده تصریح کرد: تمامی آثار ارسال شده به معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در 4 شهریور و مصادف با روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی که به همین مناسبت همه ساله برگزار می شود در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در قالب 14  برنامه ی مذهبی و فرهنگی با محوریت ماه مبارک رمضان سال جاری در این منطقه در حال برگزاری است.

همچنین به مناسبت فرارسیدن این ایام مبارک چندین نمایشگاه در سطح محدوده منطقه آزاد ارس برگزار می شود که می توان به نمايشگاه عفاف و حجاب ، صنايع دستي با مضامين قرآني همچون تابلوفرش هاي قرآني و يا نوشته شده بر روي سنگ، عرضه محصولات فرهنگي – مذهبي اشاره کرد.

برگزاري مسابقه كتبي اصول روزه داري صحيح، مسابقه كتابخواني از كتاب "جوان باش" نیز از جمله مسابقات طراحی شده برای ماه مبارک می باشند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام مرداد 1390ساعت 15:0  توسط خبرنگار  | 

همزمان با هفته دولت چهار پروژه سرمایه گذاری صنعتی در منطقه آزاد ارس افتتاح می شود

 همزمان با هفته دولت چهار پروژه سرمایه گذاری صنعتی با حجم سرمایه حدود 295 میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس افتتاح می شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت چهار واحد تولیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در فازهای صنعتی منطقه آزاد ارس افتتاح می شود.

دکتر ایرج حاتمی گفت: یک واحد پالایشگاهی ، یک واحد تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، واحد رنگرزی کارخانه نساجی و واحد تولید نماهای سبک ساختمانی پروژه های سرمایه گذاری تولیدی آماده افتتاح در منطقه آزاد ارس در هفته دولت می باشد.

وی یادآور شد سازمان منطقه آزاد ارس در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در ترانزیت خارجی رشد 240 درصدی ، در تولید برای صادرات رشد 130درصدی ،در صادرات قطعی رشد 93 درصدی و در تولید کالاهای صنعتی رشد 53 درصدی را تجربه کرد.

وی افزود در همین راستا نیز محدوده 20 هزار هکتاری منطقه جلفای منطقه آزاد ارس در سوم تیرماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهور دکتر رحیمی افتتاح شد که با اجرایی شدن آن رویدادها و فعالیت های منطقه آزاد ارس از محدوده 135 هکتاری به محدوده ای وسیع جهت سهولت در جذب سرمایه گذاران تبدیل می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان منطقه آزاد ارس با حضور در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی در تبریز 48 فرصت و پروژه سرمایه گذاری را با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 13هزار و 410 میلیارد ریال به سرمایه گذاران ارائه کرد که نتیجه آن عقد 31 تفاهم نامه سرمایه گذاری با شرکت های داخلی و خارجی به ارزش یک میلیارد دلار بود.

گفتنی است منطقه آزاد ارس با 51هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای 4 محدوده منفصل از هم در شهرستانهای جلفا و خداآفرین می با شد و محدوده جلفای آن 20هزار و 500 هکتار مساحت دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مرداد 1390ساعت 21:22  توسط خبرنگار  | 

واحد بين المللي جلفا در13 رشته كارداني بدون كنكور دانشجو مي پذيرد

رئيس واحد بين المللي جلفا از جذب دانشجو بدون برگزاري كنكور براي نيمسال اول 90-91 خبر داد

به گزارش روابط عمومي واحد بين المللي جلفادكتر غلامرضا رحيمي از پذيرش بدون آزمون كنكور دانشجو در 13 رشته كارداني پيوسته و ناپيوسته براي نيمسال اول 90و91 خبرداد

وي در تشريح خبر فوق رشته هاي كارداني معماری ،امور مالی و مالیاتی ، امور گمرکی ،حسابداری ،كامپيوتر – نرم افزار، صنايع غذايي ،كاردان فني عمران( كارهاي عمومي ساختمان ) و كاردان فني عمران ( ساختمانهاي بتني ) از جمله رشته هاي مقطع كارداني ناپيوسته اعلام كرده و گفت : تمامي ديپلمه هاي نظام جديد و قديم رشته هاي علوم انساني،علوم تجربي،رياضي فيزيك مي توانندبدون برگزاري آزمون در اين رشته ها ثبت نام و ادامه تحصيل نمايند.                                        

رئيس دانشگاه آزاداسلامي واحد بين المللي جلفا در ادامه رشته هاي حسابداري،  نقشه كشي معماري و مكانيك خودرو ، نرم افزار كامپيوتر ، را ازجمله رشته هاي كارداني پيوسته اين دانشگاه اعلام كرده افزود:دارندگان مدرك ديپلم فني مرتبط با اين رشته هامي توانند در اين رشته ها ادامه تحصيل نمايند

وي همچنين از دايرشدن رشته كارداني پيوسته تربيت بدني در واحد بين المللي جلفا خبر داده و افزود:كليه دارندگان ديپلم هنرستان و  فني وحرفه اي شرايط لازم جهت ادامه تحصيل در اين رشته رادارند 

رحيمي خاطر نشان كرد علاقه مندان مي توانند تاپايان وقت اداري روز شنبه  16 مهرماه نسبت به ثبت نام در رشته مورد علاقه خوددر واحد بين المللي جلفا اقدام نمايند

گفتني است هم اكنون واحد بين المللي جلفاداراي 35رشته تحصيلي در مقاطع كارداني و كارشناسي پيوسته و ناپيوسته و كارشناسي ارشد مي باشد كه بيش از 1000دانشجو در اين رشته ها مشغول تحصيل ميباشند                               

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مرداد 1390ساعت 14:17  توسط خبرنگار  | 

تعامل با واحد بين المللي جلفا جهت برگزاري برنامه هاي فرهنگي

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج جلفا در ديدار رئيس واحد بين المللي جلفا بر تعامل بيش از بيش با اين دانشگاه جهت برگزاري برنامه هاي فرهنگي تاكيد كرد  

سرهنگ رحيم ملا حسيني در اين ديدار كه به مناسبت انتصاب دكتر رحيمي به رياست واحد بين المللي جلفا برگزار شد ضمن ابراز خرسندي از اين انتصاب بر تعامل بيش از بيش با اين دانشگاه جهت برگزاري برنامه هاي مختلف علمي فرهنگي تاكيد كرد

وي افزود : دشمن با ترفندها و  برنامه هاي مختلف به دنبال اغفال جوانان كشور است و بايستي با برنامه هاي مختلف فرهنگي و علمي دشمن را درنيل به اين اهداف ناكام گذاشت

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج جلفابا اعلام اينكه جوانان امروز از لحاظ دانش و بينش در سطحي بسيار بالاتر مي باشند بر تبيين درست برنامه هاي بسيج دردانشگاههاتاكيد كرد

همچنين در ادامه اين ديدار دكتر رحيمي رئيس واحدبينالمللي جلفا نيز بر ترويج تفكر بسيجي در بين دانشجويان تاكيدكرده و افزود: عرصه فعاليتهاي بسيج خيلي  گسترده است و ما به دنبال استفاده از اين توانمندي هستيم

وي در ادامه بر اجراي برنامه هاي مختلف فرهنگي در راستاي پر كردن اقات فراغت دانشجويان تاكيد كرده و افزود ايجاد جو بسيار صميمي متناسب با فرهنگ و اخلاق اسلامي بستر را براي تحصيل پر بار و مناسب دانشجويان فراهم خواهيم نمود

رئيس واحد بين المللي جلفا در ادامه از ارتباط تنگاتنگ با بسيج گفته و افزود:بايستي سعي شود در دانشگاه از بسيج و بسيجي تصويري گيرا و خوب نمايش داده شود و در اين راستا نبايد دانشجوي بسيجي را بعنوان تافته جدا بافته از ديگر دانشجويان تلقي كرد

دكتر رحيمي در پايان خاطرنشان كرد: بسيجيان بايستي مظهر اخلاق اسلامي باشند و دانشگاه را جهت نيل به اهداف فرهنگي و آموزشي ياري نمايند 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مرداد 1390ساعت 14:14  توسط خبرنگار  | 

ضرورت تقويت انديشه و فرهنگ اسلامي در دانشگاهها

جلسه شوراي فرهنگي واحدبين المللي جلفا با حضور دكتر رحيمي رئيس جديد اين دانشگاه و ديگر اعضاي شوراي فرهنگي برگزار شد

دكتر رحيمي در اين جلسه با اعلام اينكه ترويج انديشه اسلامي وظيفه شوراي فرهنگ اسلامي گفت بايستي با همكاري و وفاق همديگر پيشبرد فرهنگ اسلامي را در دانشگاه فراهم سازيم 

رئيس واحد بين المللي جلفا افزود : پيامبر اسلام با زحمات بيشتر اسلام را به ما هديه داده و وظيفه ما ترويج و حفظ اسلام در ميان مردم است

وي در ادامه به رعايت اخلاق اسلامي و انعطاف پذيري در بين مجموعه واحد بين المللي جلفا تاكيد كرده و گفت بدرفتاري و كج خلقي در محيط دانشگاه ازهيچ كس قابل قبول نيست و نبايد بين دانشجو واستاد و كارمند فاصله افتد

دكتر رحيمي در ادامه با اعلام اينكه مسئوليت ما ساختن جامعه است برتكريم دانشجو و اساتيد تاكيد كرده واعلام داشت : بايستي بابرنامه ريزي مناسب جهت جذب دانشجو فرهنگ سازي نمود و براين اساس تكريم دانشجو براي ما حالت تقدس دارد

رئيس شوراي فرهنگي واحدبين المللي جلفادر ادامه ايجاد جو صميمي در ميان كاركنان و اساتيد ودانشجويان را در تامين امنيت خاطراين مجموعه تعيين كننده دانسته و افزود بايستي كاري كنيم كه تعلق خاطر كاركنان و اساتيد و دانشجويان به اين دانشگاه بيشتر شود 

گفتني ايست در ادامه اين جلسه ديگر اعضاي شوري ازجمله معاونين آموزشي و دانشجويي و اداري مالي و مسئول دفتر فرهنگ اسلامي و روابط عمومي واحد نيز ديدگاههاي خود را در خصوص  برنامه هاي فرهنگي خود را اعلام داشتند

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مرداد 1390ساعت 14:9  توسط خبرنگار  | 

"کتاب اول ارس" تا پایان مرداد منتشر می شود

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس از انتشار کتاب اول منطقه آزاد ارس تا پایان مرداد ماه خبر داد.

ابراهیم نصیری با اعلام این خبر افزود: کتاب اول ارس با هدف ارائه اطلاعات کامل از منطقه آزاد ارس جهت آشنایی و دسترسی به اطلاعات مختلف از این منطقه و مشاغل فعال در آن در 8 فصل منتشر می شود.

نصیری افزود: این کتاب که نخستین نسخه آن طراحی، چاپ و توزیع می شود اطلاعاتی از مشاغل و اصناف فعال منطقه؛ ارائه اطلاعات 850 واحد صنفی ، صنعتی ، تجاری ، خدماتی ، اموزشی ،عمرانی و گردشگری و تصاویری زیبا از جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس را ارائه می دهد.

وی گفت: کتاب اول ارس در مراکز مهم گردشگری کشور بویژه هتل ها و نیز کتابخانه های عمومی، سفارتخانه ها و سرکنسولگری ها، ادارات کل استان آذربایجان شرقی، وزارتخانه ها و تمامی نهادهای مرتبط با فعالیت های منطقه آزاد ارس توزیع خواهد شد.

وی در رابطه با اهم مباحث کتاب اول ارس گفت: فصل اول و دوم این کتاب به معرفی منطقه آزاد ارس و مزایای گمرکی و سرمایه گذاری و ارائه اسناد مربوط به تاسیس و تصویب منطقه آزاد ارس می پردازد.

ابراهیم نصیری افزود: در فصل سوم این کتاب مولفه های شاخص شهر جلفا و در فصل چهارم آن اطلاعاتی از مناطق دیدنی و گردشگری منطقه آزاد ارس ارائه شده است.

وی در رابطه با سایر فصل های این کتاب گفت: چهار فصل آخر کتاب اول ارس اطلاعاتی را در رابطه با اصناف و کسبه و شرکتها و اتحادیه های فعال در منطقه آزاد ارس ارائه می دهد.

وی افزود: سری نخست کتاب اول ارس در قطع وزیری با تیراژ 1000 جلد و در یکصد صفحه طی ماه جاری منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: انتشار نسخه های آتی این کتاب بصورت دوزبانه در سالهای بعد و با دعوت از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در دستور کار قرار می گیرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390ساعت 23:39  توسط خبرنگار  | 

رشد 182 درصدی ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس

سرپرست معاونت عمران و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: مقایسه متراژ پروانه های صادر شده در سه ماهه اول امسال با سال 89 رشد 182درصدی را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مهندس سعید اسماعیل پور افزود: در سه ماهه اول امسال برای احداث 59 هزار و 488 متر مربع  بنا در محدوده منطقه آزاد ارس پروانه ساخت صادر شده است که این آمار در مدت مشابه سال قبل  21 هزاروهشتاد متر مربع بود و نشان دهنده رشد 182 درصدی ساخت و ساز در این منطقه می باشد.

 اسماعیل پور ادامه داد: این مقدار ساخت و ساز بواسطه صدور 37 پروانه ساخت و ساز توسط واحد معماری و شهرسازی معاونت عمران و امورزیربنایی منطقه آزاد ارس انجام شده است.

وی گفت: همچنین از ناحیه صدور پروانه ساخت و ساز حدود 624میلیون و 877 هزار ریال عوارض دریافت شده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته رشد 310درصدی را نشان می دهد.

وی افزود : پروانه های صادر شده جهت ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس با کاربری های تجاری ،صنعتی و مسکونی می باشند.

وی تصریح کرد: رشد مناسب ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس  ناشی از اتمام انجام مطالعات طرح های تفصیلی و شروع عملیات آماده سازی سایت های مختلف منطقه و در نتیجه ایجاد فضاهای جدید زندگی و کسب و کار و فعالیت در حوزه های مختلف در این منطقه است.

اسماعیل پور افزود: با تعریف سایت های مختلف صنعتی، خدماتی تجاری و مسکونی در محدوده منطقه ساخت و ساز در آن رشد مناسبی داشته و در حال افزایش است.

وی ادامه داد: فعالیت های زیرساختی سازمان منطقه آزاد ارس در سال های گذشته رونق مناسبی به فعالیت های مختلف در این منطقه داده و حضور سرمایه گذاران و گردشگران در آن زمینه را برای توسعه ساخت و ساز فراهم کرده است.

 گفتنی است منطقه آزاد ارس در شمال غربی کشور در استان آذربایجان شرقی واقع شده و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و خداآفرین را به مساحت 51هزار هکتار شامل می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم مرداد 1390ساعت 15:30  توسط خبرنگار  | 

17 مرداد روز خبر نگار گرامیباد

17مرداد روز خبرنگار، بر تلاشگران عرصه اطلاع‌رساني که رسالت خطير آگاهي بخشي به افکار عمومي را صادقانه و بي‌دريغ بر دوش مي‌کشند، مبارک باد

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم مرداد 1390ساعت 15:19  توسط خبرنگار  | 

رئيس واحد بين المللي جلفا : رسالت ما رشد و تعالي واحد بين المللي جلفا ست

رئيس واحد بين المللي جلفاباتاكيد بررشد و تعالي اين دانشگاه خطاب به كاركنان اين واحد اعلام كرد واحدبين المللي جلفا  متعلق به شماست بايستي با همكاري يكديگر همچون اعضاي يك خانواده به ارتقاء و رشد و تعالي واحد انديشه نمائيم

دكتر غلامرضا رحيمي در اولين ديدار جمعي كاركنان واحد بين المللي جلفا بعداز انتصاب به رياست اين واحد  لازمه رشد اين دانشگاه را منوط به تعهد سازماني كاركنان و خانواده اي نگاه كردن به واحداعلام كرده وگفت: بايستي با رعايت اصل صرفه جويي براي فرداي واحد پس انداز نمائيم تا اين دانشگاه را از اجاره نشيني نجات دهيم

وي برهمت و تلاش مضاعف در امورات واحد تاكيد كرده و گفت :از تمام توان خود جهت احداث ساختمان واحد استفاده ميكنيم ودر اين راستا بايستي باتمام وجود تعلق خاطر خود را نسبت به دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا نشان دهيم

رئيس واحد بين المللي جلفادر ادامه بر رعايت اصل اخلاق اسلامي در بين همكاران تاكيد كرده و كاركنان را نسبت به رعايت سلسله مراتب توصيه نموده و گفت : كاركنان نبايد با انتقال امورات كوچك به رئيس واحد وي را از پرداختن به امورات بزرگ و كلان باز دارند بلكه با با مراجعه به معاونين واحد و حل امورات در كنار آنها، دست رئيس واحد را براي انجام كارهاي كلان ازجمله تاسيس ساختمان آموزشي واحد و تاسيس رشته هاي جديد باز بگذارند

دكتر رحيمي در ادامه براستفاده از تمامي پتانسيلهاي فردي و اجتماعي در راستاي ارتقاء دانشگاه آزاداسلامي تاكيد كرده و گفت همه بايد از هر راه ممكن نسبت به توسعه واحد بين المللي جلفا كمك كنند

 وي ابراز اميدواري كرد كه در آينده نه چندان دور واحد بين المللي جلفا را به واحد بزرگ ارتقاء دهيم

دكتر رحيمي همچنين ياد دكتر نجف زاده رئيس سابق اين واحد را گرامي داشته و افزود: دكتر نجف زاده برا ي ما بايستي بيش از بيش محترم باشد و ما بايد قدردان زحمات وي باشيم

وي در پايان كاركنان واحد را به بهره گيري از فيوضات ماه رمضان  توصيه نموده و از اينكه خداوند شروع كار وي را در واحد بين المللي جلفا در ماه رمضان قرار داد آن را به فال نيك گرفت وافزود : بايستي با اهتمام بر خودسازي در ماه خدا و ماه رحمت امورات و كارها را فقط براي خدا انجام دهيم.  

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم مرداد 1390ساعت 13:11  توسط خبرنگار  | 

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران در 42 رشته کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران در سال تحصیلی 91-90 در 42 رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد 500 دانشجوی جدید پذیرش می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، پردیس ارس دانشگاه تهران از 15 مرداد در سال تحصیلی جدید 500 دانشجو را در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش خواهد کرد.

بر همین اساس زمان ثبت نام دراین دانشگاه از 15 مردادماه سال جاری در 42 رشته در مقطع کارشناسی ارشد شروع می شود و مهلت ثبت نام 10 روز بوده و مراحل ثبت نام به صورت آنلاین و از سایت رسمی این دانشگاه به آدرس اینترنتیhttp://www.aras.ut.ac.ir    انجام خواهد شد.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر  برای ثبت نام در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران به وب سایت این دانشگاه مراجعه نمایند. نتایج بررسی مدارک دانشجویان قبل از تحصیل در 25 شهریور امسال توسط دانشگاه اعلام خواهد شد.

پردیس دانشگاه تهران که دومین سال فعالیت خود را در منطقه آزاد ارس پشت سر می گذارد به جذب دانشجو از داخل برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای خارج کشور می پردازد.

رشته های تحصیلی فعال این دانشگاه، ایمنی،بهداشت و محیط زیست ؛باستان شناسی ؛برنامه ریزی گردشگری (توریسم(؛ بیماری شناسی گیاهی ؛ بیوتکنولوژی کشاورزی ؛ فیزیولوژی ورزشی؛ مدیریت ورزشی ؛ ترویج کشاورزی ؛ توسعه اقتصادی وبرنامه ریزی ؛ پژوهش علوم اجتماعی؛حسابداری ؛حقوق خصوصی ؛حقوق جزا و جرم شناسی ؛زبان و ادبیات انگلیسی، روسی، فرانسه؛زلزله شناسی ؛شیمی آلی؛ اقتصاد نظری؛مدیریت بازرگانی ؛مدیریت اجرایی؛ مدیریت استراتژیک ؛مدیریت بازاریابی ؛مهندسی محیط زیست  و نانو شیمی می باشند.

گفتنی است هم اکنون بیش از 3000 دانشجو در دانشگاه هاو مراکز علمی آموزش عالی منطقه آزاد ارس شامل پردیس های بین المللی دانشگاههای تهران، تبریز، علوم پزشکی تبریز و شعب دانشگاه  های پیام نور و آزاد درحال تحصیل می باشند.

منطقه آزاد ارس در شمال غربی کشور در استان آذربایجان شرقی و در نقاط مرزی با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و خداآفرین را به مساحت تقریبی 51هزار هکتار در برمی گیرد.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مرداد 1390ساعت 13:7  توسط خبرنگار  | 

لزوم تجديد نظر در محاسبه تعرفه برق شهرستان جلفا در فصل تابستان

گرمای طاقت فرسا در شهرستان جلفا

گرماي طاقت فرسای چند روز اخير در شهرستان جلفا بازار فروشندگان كولرهاي آبي و گازي را حسابي گرم كرده مردم بدون توجه به تعرفه هاي برق جهت فرار از گرما اقدام به نصب يا راه اندازي كولرآبي يا گازي نموده اند اين درحاليست كه از فرط شدت گرما حتي كولر نيز كارساز نيست

 درجه حرارت هواي شهرستان جلفا در چند روز گذشته مابين 40 تا 50 درجه سانتيگراد اعلام شده است و معمولا در اعلام وضعيت هوا توسط كارشناسان هواشناسي  از طريق اخبار استاني ، جلفا  از لحاظ بالا بودن درجه حرارت صدر نشين شهرهاي استان مي باشد

از طرف ديگر نظام جمهوري اسلامي براي رعايت حال مردم شهرهاي گرمسير فرمولي در نظر گرفته كه در آن تعرفه برق اين گونه شهرها با شرايط ويژه محاسبه ميشود تا مردم بتوانند با به راحتي از وسايل خنك كننده استفاده نمايند حال اين سوال پيش  مي آيد كه :با توجه به اجراي يارانه ها و اعلام تعرفه جديدبرق توسط وزارت نيرو در پنجم ارديبهشت ماه سالجاري چرا تعرفه برق شهرستان جلفا  مطابق فرم مناطق گرمسير محاسبه نمي شود؟ لازمه توجه مسئولين محترم شهرستان به اين امر در يك هفته گذشته بيش ازبيش خود را نمايان كرده است !  آيا آمكان اين وجود ندارد كه تعرفه برق جلفا  شامل يكي از جداول  پنجگانه طبقه بندي گرمسيري كشور باشد؟! از مسئولين محترم شهرستان انتظار مي رود در اين مورد كاري بكنند

در ذيل خبر مربوط به تعرفه جدید برق  توسط وزارت محترم  نيرو  ملاحظه می فرمائید  

 

جداول 5 گانه تعرفه‌های جدید برق در بخش خانگی

خبرگزاری مهر،پنجم اردیبهشت سالجاری : جزئیات جدول تعرفه‌های جدید برق در بخش خانگی را منتشر کرد. بر این اساس، تعرفه ماههای عادی، گرم و غیرگرم در قالب جداولی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر نیرو در بخشنامه‌ای، تعرفه‌های جدید برق در سال 90 را به تمامی شرکتهای توزیع نیروی برق و شرکتهای برق منطقه‌ای سراسر کشور ابلاغ کرد.

بر اساس ابلاغیه وزیر نیرو، تعرفه‌ برق در بخش خانگی در قالب 5 جدول تعرفه مناطق عادی و ماههای غیرگرم مناطق گرمسیر، تعرفه ماههای گرم در مناطق گرمسیر1، تعرفه ماههای گرم در مناطق گرمسیر 2، تعرفه ماههای گرم در مناطق گرمسیر 3 و تعرفه ماههای گرم در مناطق گرمسیر 4 ابلاغ شده است.

حداکثر بهای انرژی بدون احتساب اضافه پرداختی و تخفیف شرایط اختصاصی به ازای هر کیلووات ساعت به طور متوسط در مناطق عادی و ماههای غیرگرم مناطق گرمسیر، 1300 ریال و در ماههای گرم مناطق گرمسیر 1100 ریال است.

تعرفه مناطق عادی و ماههای غیرگرم مناطق گرمسیر

متوسط انرژی مصرفی ماهانه(کیلووات ساعت)

قیمت پایه هر کیلووات ساعت(ریال)

0 تا 100

300

مازاد بر 100 تا 200

350

مازاد بر 200 تا 300

750

مازاد بر 300 تا 400

1350

مازاد بر 400 تا 500

1550

مازاد بر 500 تا 600

1950

مازاد بر 600

2150

جزئیات تخفیف و اضافه پرداخت‌ها

در این میان، به منظور تشویق مشترکان برای جابجایی مصرف از ساعات اوج بار، پس از محاسبه بهای برق مصرفی بر اساس جداولی که در این خبر ذکر شده است، اضافه پرداختی مصارف اوج‌بار و تخفیف مصارف غیر اوج‌بار، برای آن دسته از مشترکانی که دارای لوازم اندازه‌گیری چندزمانه هستند، به شکل زیر محاسبه می‌شود:

اضافه پرداختی مصارف اوج‌بار= کل مصرف اوج بار در دوره * 300 ریال

تخفیف مصارف غیر اوج‌بار = کل مصرف کم‌بار در دوره* 150ریال(برای مشترکان دارای لوازم اندازه‌گیری سه‌زمانه)

تخفیف مصارف غیر اوج‌بار= کل مصرف غیراوج‌بار در دوره*60 ریال(برای مشترکان دارای لوازم اندازه‌گیری دوزمانه)

به گزارش مهر، ارقام مذکور برای ماههای گرم مناطق گرمسیر1 با ضریب یک سوم و مناطق گرمسیر2و 3و 4 با ضریب دوسوم محاسبه می‌شود.

تشویق برای جانبازان

بهای برق مشترکان جانباز 25 درصد و بیشتر در مناطق عادی و گرمسیر به ترتیب با کسر 80 و 100 کیلووات ساعت از متوسط مصرف ماهانه انرژی برق آنها محاسبه می‌شود.

تعرفه ماههای گرم در مناطق گرمسیر1

متوسط انرژی مصرفی ماهانه(کیلووات ساعت در ماه)

قیمت پایه هر کیلووات ساعت(ریال)

0 تا 1000

100

مازاد بر 1000 تا 2000

110

مازاد بر 2000 تا 3000

120

مازاد بر 3000 تا 3500

500

مازاد بر 3500 تا 4500

950

مازاد بر 4500 تا 6000

1150

مازاد بر 6000

1350

کد خانوار برای برخی مشترکان

در مصوبه جدید دولت آمده است که به تشخیص هیات مدیره شرکتهای توزیع برق یا برق منطقه‌ای‌ها می‌توان برای خانوارهایی که در یک واحد مسکونی زندگی می‌کنند، کد خانوار به شرح زیر در نظر گرفته می‌شود:

کدخانوار(حداکثر برابر 5)= تعداد خانوار ساکن در یک واحد مسکونی

متوسط مصرف ماهانه مبنای صدور صورتحساب برای هر یک از خانوارها= مصرف ماهانه قرائت شده تقسیم بر کد خانوار

بهای برق ماهانه بازفروش برای مصارف روستایی بر اساس جدول تعرفه‌های خانگی بر حسب مورد، محاسبه و دریافت می‌شود. بر این اساس مصرف هر مشترک به شرح زیر تعیین خواهد شد:

متوسط مصرف هر مشترک= کل مصرف ماهانه کنتور اشتراکی تقسیم بر تعداد مشترک

تعرفه ماههای گرم در مناطق گرمسیر2

متوسط انرژی مصرفی ماهانه(کیلووات ساعت در ماه)

قیمت پایه هر کیلووات ساعت(ریال)

0 تا 1000

220

مازاد بر 1000 تا 2000

500

مازاد بر 2000 تا 3000

850

مازاد بر 3000 تا 3500

1050

مازاد بر 3500 تا 4500

1250

مازاد بر 4500 تا 6000

1350

مازاد بر 6000

1450

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مرداد 1390ساعت 14:32  توسط خبرنگار  | 

بزرگترین واحد رنگرزی کشور در منطقه آزاد ارس احداث می شود

 عملیات اجرایی بزرگترین واحد رنگرزی کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با اعتبار 20 میلیارد ریال  در کارخانه نساجی در منطقه آزاد ارس شروع شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با اعلام این خبر گفت: با احداث واحد رنگرزی و تصفیه خانه آب و فاضلاب که در کنار کارخانه نساجی سرمایه گذاران ترک در منطقه آزاد ارس ایجاد می شود این کارخانه به بزرگترین واحد رنگرزی کشور مبدل خواهد شد.

دکتر ایرج حاتمی گفت: واحد رنگرزی این کارخانه قادر خواهد بود در روز 100 تن نخ و الیاف را رنگرزی کرده و تصفیه خانه ی تعبیه شده می تواند در روز 2500 تن خروجی فاضلاب را تصفیه کرده و با شرایط و استانداردهای جهانی دوباره وارد چرخه مصرف نماید.

وی افزود: کارخانه نساجی منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری صنعت گران ترک در فاز یک صنعتی منطقه آزاد ارس احداث شده و روزانه بیش از 8 تن نخ تولید می کند.

ایرج حاتمی اظهار داشت: این کارخانه که فاز اول آن اواخر سال گذشته به بهره برداری رسید، در 10 فاز طراحی شده است و در حال حاضر یک فاز آن با 180 نفر کارگر درحال تولید بوده و فاز دوم آن در حال انجام آزمایشهای اولیه می باشد و بقیه فازها بزودی شروع بکار خواهد کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام اینکه با اتمام و راه اندازی هر 10 فاز این کارخانه سالانه بیش از یک میلیارد دلار برای کشور ارزآوری می شود تصریح کرد: با احداث تمامی فازهای این کارخانه برای 27 هزار نفر شغل ایجاد می شود.

حاتمی گفت: این کارخانه از نظر سازگاری زیست محیطی سبز بوده و تمام آلایندگی ها را تصفیه و خنثی سازی کرده و بدون هیچگونه ضرری به محیط زیست در رده ی استانداردهای اروپایی در حال فعالیت می باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت ریسندگی در کشور با رکود قابل توجهی مواجه است منطقه آزاد ارس با جذب سرمایه گذاران این عرصه گام بلندی در احیای آن برداشته است.

دکتر حاتمی گفت: محصولات این کارخانه بعنوان مرغوب ترین نخهای کشور محسوب شده و در سراسر ایران و کشور ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: از امروز عملیات اجرایی واحد رنگرزی به همراه احداث تصفیه خانه آب و فاضلاب کارخانه نساجی شروع شده و تا یک ماه آینده آماده بهره برداری خواهد بود.

منبع : روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مرداد 1390ساعت 10:4  توسط خبرنگار  | 

رئيس جديد دانشگاه آزاداسلامي واحد بين المللي جلفا معرفي شد

طي مراسمي با حضور دكتر منظوري دبير منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي جلسه توديع و معارفه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحدبين المللي جلفا برگزار شد

دراين جلسه كه كاركنان واحدبين المللي جلفا و مدير روابط عمومي و مدير انتصابات منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي نيز  حضور داشتند ؛دكتر غلامرضا رحيمي از سوي دكتر جاسبي  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مدت يك سال به عنوان رئيس واحد بين المللي جلفا معرفي شد

 

دكتر منظوري با اشاره به موقعيت واحدبين المللي جلفا،از اين لحاظ كه اين دانشگاه در شهر جلفا و منطقه آزاد ارس واقع شده ويژه اعلام كرده و گفت : با توجه به موقعيت ويژه واحد بين المللي جلفا كار در اين دانشگاه خطيراست

دبير منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه با اشاره به نامگذاري دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان دهه رقابت افزود : براين اساس بايستي با برنامه ريزي صحيح ، واحد بين المللي جلفا بتواند در رقابت با دانشگاههاي داخلي و خارجي منطقه موفق باشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مرداد 1390ساعت 14:21  توسط خبرنگار  | 

ارزيابي مثبت نمايندگان ويژه استانداري آذر بايجان شرقي ازپيشرفت واحد بين المللي جلفا

 

دكتر رادپور از نمايندگان ويژه استانداري آذر بايجان شرقي در نظارت بر امورات دانشگاهها در بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا  عملكرد اين دانشگاه را مثبت ارزيابي نموده و گفت:  پيشرفت و توسعه در واحد بين المللي جلفا قابل توجه و محسوس است

وي درمصاحبه با روابط عمومي واحد بين المللي جلفا با اشاره به توسعه قابل توجه اين دانشگاه گفت: خوشبختانه در اين دانشگاه كارهاي بزرگي انجام شده و اميدوارم با كمك همديگر پيشرفت بيش از بيش اين واحد را فراهم گردد

دكتر رادپور در ادامه وجود اين دانشگاهها را از بركات و نعمات انقلاب اسلامي اعلام كرده و افزود :  همانطور كه گذشته تاريخ اسلام از افتخارات دانشمندان مملو است وجود دانشگاههاي مختلف در اين خطه از مرز ايران اسلامي مي تواند به عنوان مركز اميد براي ايران اسلامي در همسايگي با كشورهاي همجوار باشد

نماينده ويژه استانداري آذربايجان شرقي همچنين هدف از برگزاري اين بازديد ها را نظارت برامورات مراكز آموزش عالي اعلام كرده و افزود: استانداري آذربايجان شرقي  به عنوان ناظر برعملكرد دستگاههاي اداري از اين طريق پيگير مشكلات دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به ويژه دانشگاههاي تازه تاسيس مي باشد

گفتني است در اين بازديد هيئت ناظر استانداري آذربايجان شرقي از نزديك وضعيت كتابخانه و سايت هاي آموزشي و كلاسها ي واحد بين المللي جلفا رااز نظر كمي و كيفي ارزيابي نمودند 

+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم مرداد 1390ساعت 16:27  توسط خبرنگار  | 

اتمام طراحی پایانه صادرات محصولات کشاورزی 413 میلیارد ریالی در منطقه آزاد ارس

 اتمام طراحی پایانه صادرات محصولات کشاورزی 413 میلیارد ریالی در منطقه آزاد ارس

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس طراحی پایانه محصولات کشاورزی منطقه آزاد ارس در زمینی به مساحت 40 هکتار در شهر جلفا در مرز ایران با کشور نخجوان پایان یافت که با سرمایه گذاری 413 میلیارد ریالی اجرایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر حاتمی با بیان این مطلب گفت: این پایانه بعنوان نخستین پایانه تخصصی محصولات کشاورزی در کشور در منطقه آزاد ارس طراحی شده  و در مدت 10 سال قابل بهره برداری است.

وی افزود: منطقه آزاد ارس و استان آذربایجان شرقی با بهره مندی از دشتهای وسیع کشاورزی همچون گلفرج با وسعت 25هزار هکتار، گردیان 2هزار هکتار و نیز اراضی پایاب سدخدآفرین بعنوان دومین سد بزرگ کشور با 32 کیلومترطول دریاچه و وجود سد ارس از توانمندی بالایی در صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی برخوردار است.

دکتر حاتمی ادامه داد: همجواری منطقه آزاد ارس با 3 کشور آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان زمینه را برای پوشش بازارهای منطقه ای، ملی و بین المللی در حوزه محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی توسط این پایانه صادراتی فراهم خواهد ساخت.

گفتنی است منطقه آزاد ارس در شمال غرب کشور در استان آذربایجان شرقی و هم مرز با کشورهای جمهوری آذربایجان، نخجوان و ارمنستان، بخش هایی از شهرستانهای جلفاو کلیبر را به مساحت 51 هزار هکتار شامل می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم تیر 1389ساعت 15:15  توسط خبرنگار  | 

راه اندازی دفتر خبری صدا و سيما در منطقه آزاد ارس

  راه اندازی دفتر خبری صدا و سيما در منطقه آزاد ارس

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی از راه اندازی دفتر خبری منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک خبر داد

علی نواداد در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: در صورت فراهم شدن امکانات، دفتر خبری منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به راه اندازی اولین دفتر خبری صدا و سیمای مرکز آذربایجانشرقی در شهرستان اسکو گفت: صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی آمادگی دارد در صورت فراهم شدن امکانات در اولین فرصت دفتر خبری منطقه آزاد ارس را نیز راه اندازی کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه آزاد ارس گفت: سازمان منطقه آزاد ارس بعنوان یک سازمان نوپا اقدامات زیربنایی مهمی را برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی انجام داده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیتهای صدا و سیمای مرکز آذربایجانشرقی در ارتقای سطح دانش عمومی مردم استان گفت: نقش برنامه های رسانه ای بویژه  برنامه های صدا و سیما در کسب رتبه اول سازمان منطقه آزاد ارس در عرصه های مختلف بی بدیل است.

رنجبر افزود: سازمان منطقه آزاد ارس در سایه حمایتهای رسانه ای صدا و سیما و اصحاب مطبوعات توانسته است در بین شش منطقه آزاد کشور رتبه نخست را کسب کند.

وی گفت: داشتن نگاه فرامنطقه ای به برنامه های سازمان منطقه آزاد ارس، زمینه رشد و توسعه شمال غرب کشور را فراهم خواهد کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم خرداد 1389ساعت 13:42  توسط خبرنگار  | 

ستاد تسهيلات سفر هاي تابستاني سازمان منطقه آزاد ارس تشكيل شد

 

ستاد تسهيلات سفر هاي تابستاني سازمان منطقه آزاد ارس تشكيل شد

به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل سازمان منطقه آزاد ارس ، معاون فرهنگي ، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به تبديل شدن منطقه آزاد ارس به مقصد جديد گردشگري گفت : سازمان منطقه آزاد ارس از تمامي امكانات موجود براي رفاه حال بيشتر گردشگران تابستانی استفاده خواهد كرد.

اسماعيلي افزود در تابستان امسال علاوه بر افزايش تسهيلات گردشگري، برنامه هاي مختلف دیگری نیز براي آشنايي بيشتر گردشگران با جاذبه هاي طبيعي منطقه آزاد ارس اجراء خواهد شد .

وي توزيع اقلام تبليغي ،شامل نقشه ها و بروشور هاي گردشگري و نرم افزاري معرفي منطقه آزاد ارس  و استفاده از سامانه پيام كوتاه و بلوتوث را از برنامه هاي اطلاع رساني ستاد تسهيلات سفر هاي تابستاني سازمان منطقه آزاد ارس عنوان كرد .

گفتني است در نوروز امسال منطقه آزاد ارس ميزبان بيش از يك ميليون و دويست  و هفتاد وچهار نفر گردشگر بوده است..

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 12:20  توسط خبرنگار  | 

ايجاد موزه فسيل در منطقه آزاد ارس

ايجاد موزه فسيل در منطقه آزاد  ارس

با جمع آوری بيش از 1200 قطعه از گونه هاي مختلف فسيل هاي موجود در منطقه آزاد ارس، بزودی موزه فسیل در این منطقه ایجاد می گردد.

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس بابيان اين مطلب گفت: هدف از راه اندازي اين موزه نشان دادن گوشه اي از جاذبه هاي زمين شناسي منطقه آزاد ارس است.

فرهاد اسماعيلي افزود: با توجه به قابليت هاي زياد منطقه آزاد ارس جهت تبديل شدن به دومين ژئوپارك ايران، قدم هاي اوليه براي ثبت جهاني اين منطقه با ايجاد اين موزه برداشته مي شود.

وي خاطر نشان كرد: آثار جمع آوري شده با همكاري یکی از مراکز علمی منطقه بزودي طبقه بندي و در فضاي مناسبي در معرض بازديد عموم قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اينكه موزه فسيل ارس قابليت شناساندن داشته هاي زمين شناسي و تاريخي اين سرزمين به گردشگران داخلي و خارجي را دارد، افزود: بي شك داشته هاي موجود در موزه سبب ماندگاري و جذب گردشگر خواهد شد.

وی افزود: درصدد هستیم با جمع آوری نمونه های تاریخی و طبیعی دیگری از منطقه آزاد ارس این موزه را بصورت موزه تاریخ طبیعی توسعه دهیم
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 10:57  توسط خبرنگار  | 

واحد بين المللي جلفا در 18 رشته تحصيلي دانشجو مي پذيرد

واحد بين المللي جلفا در 18 رشته تحصيلي دانشجو مي پذيرد

دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا در 18 رشته تحصيلي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته  و كارداني دانشجومي پذيرد

معاون آموزشي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا با اعلام اين خبر افزود: اين دانشگاه همزمان با ساير واحدها از طريق آزمون سراسري در 18 رشته تحصيلي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته  و كارداني دانشجو مي پذيرد

 اكبر گل محمد پور در ادامه تعداد رشته هاي كارشناسي اين واحد را 14 رشته اعلام كرده و افزود رشته هاي مهندسي عمران ، مهندسي كامپيوتر نرم افزار ،  حسابداري ، معماري ، زبان و ادبيات انگليسي، مديريت مالي و مديريت بازرگاني در مقطع كارشناسي پيوسته  ، و در رشته هاي مهندسي تكنولوژي معماري، مهندسي تكنولوژي مكانيك خودرو ، مهندسي تكنو لوژي عمران ،: علمي كاربردي حسابداري ، مهندسي تكنولوژي تاسيسات حرارتي و برودتي ، نيز در مقطع كارشناسي ناپيو سته از طريق كنكور سراسري سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي دانشجو مي پذيرد

 وي در ادامه از پذيرش دانشجودر مقطع كارداني پيوسته در رشته هاي مكانيك خودرو و نقشه كشي معماري ،كامپيوتر و صنايع غذايي خبر داده و افزود: متقاضيان مي توانند با دريافت دفترچه آزمون از طريق پست و با مراجعه به سايت www.azmoon.orgمراجعه تا 15 اسفندماه در اين آزمون ثبت نام كنند 

وي خاطر نشان كرد: داوطلبان همچنين جهت اطلاع از جزئيات ميتوانند  با شماره تلفنهاي 04923022397و 049230205588 نيز تماس حاصل نمايند    

گفتني است دانشگاه آزاداسلامي واحد بين المللي جلفا در منطقه آزاد ارس و در 137 كيلو متري شهر تبريز و در مرز جمهوري اسلامي ايران و جمهوري نخجوان واقع شده است كه هم اكنون بيش از 1400دانشجو در اين واحد در حال تحصيل مي با شند .

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم اسفند 1388ساعت 9:37  توسط خبرنگار  | 

انتصاب معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس

انتصاب معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس طی حکمی فرهاد اسماعیلی را به سمت معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این منطقه منصوب کرد.

مهندس رنجبرمدير عامل منطقه آزاد ارس در این حکم ضمن ابراز رضایت از عملکرد وی که در ماههای اخیر بعنوان سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری فعالیت می نمود، آورده است: رعایت موازین دین مبین اسلام، حفظ قداست و حرمت کلیه کسانی که بنحوی از انحاء به آن معاونت مراجعه یا همکاری می نمایند و ایجاد هماهنگی بین نهادها و ادارات و کلیه مراکز فرهنگی و اجتماعی مستقر در منطقه آزاد ارس مورد انتظار است.

گفتنی است فرهاد اسماعیلی پیش از این نیز بعنوان مدیرعامل کانون فرهنگ و ادب آذربایجان ، دبیر هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه تبریز، مدیر مجمتع فرهنگی هنری تبریز و مدیرحقوقی سازمان منطقه آزاد ارس فعالیت نموده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم بهمن 1388ساعت 14:4  توسط خبرنگار  | 

نخستین سالنامه آماری منطقه آزاد ارس منتشر می شود

نخستین سالنامه آماری منطقه آزاد ارس منتشر می شود

نخستین سالنامه آماری منطقه آزاد ارس  در قطع وزیری حاوی آمارنامه سال 1387 سازمان منطقه آزاد ارس و در 14 فصل منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس این سالنامه حاوی آمار عملکردی بخشهای مختلف سازمان اعم از صنعت، بازرگانی، آموزش و فرهنگ، بهداشت و درمان، عمران و امور زیربنایی و کشاورزی و دامپروری است که به همت مرکز آمار معاونت طرح وبرنامه سازمان منتشر می شود.

گفتنی است فصولی از این سالنامه به تاریخچه منطقه، تقسیمات سیاسی، آب و هوا و جمعیت منطقه آزاد ارس پرداخته است.

مرکز آمار و اطلاعات سازمان منطقه آزاد ارس نخستین مرکز الکترونیکی در بین مناطق آزاد کشور است که از سال گذشته فعالیت خود را آغاز نموده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم بهمن 1388ساعت 9:36  توسط خبرنگار  | 

احداث کمپینگ پارک کوهستان ارس برای پذیرایی از میهمانان نوروز 89

احداث کمپینگ پارک کوهستان ارس برای پذیرایی از میهمانان نوروز 89

 کمپینگ پارک کوهستان ارس جهت بهره برداری در ایام نوروز 89 تا پایان سال جاری احداث می شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: احداث کمپینگ پارک کوهستان ارس و آلاچیق در نقاط هدف گردشگری این منطقه تا پایان سال باتمام رسیده و آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی در ارس خواهند بود.

فرهاد اسماعیلی افزود: ساماندهی اماکن اسکان موقت و تابلوهای گردشگری و بازرسی از واحدهای اقامتی و مجتمع های بین راهی در منطقه آزاد ارس از برنامه های جاری ستاد تسهیلات سفر برای تمهید مقدمات پذیرایی از میهمانان نوروزی است.

گفتنی است منطقه آزاد ارس در شمالغرب استان آذربایجان شرقی و هم مرز با کشورهای جمهوری خودمختار نخجوان، ارمنستان و آذربایجان با مرکزیت شهر جلفا از طبیعت بسیار زیبای رود ارس و جنگلهای ارسباران و مناطق حفاظت شده کیامکی و ارسباران برخوردار بوده و سال گذشته بیش از 690هزار نفر در ایام نوروز به این منطقه سفر کردند

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم بهمن 1388ساعت 15:8  توسط خبرنگار  | 

جذب هيئت علمي در واحد بين المللي جلفا

 جذب هيئت علمي در واحد بين المللي جلفا

دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا جهت تكميل  اعضاي هيئت علمي خود در رشته هاي مهندسي مكانيك ،مكاترونيك ، مهندسي عمران ، مهندسي برق ، حقوق  ، مديريت مالي ، اقتصاد ، بيوشيمي ،  ژنتيك ، زبان روسي در مقاطع تحصيلي دكترا و كارشناسي ارشدعضو مي پذيرد جهت كسب اطلاعات بيشتر به ادرس اينترنتي اين دانشگاه مراجعه فرمائيد

+ نوشته شده در  جمعه دوم بهمن 1388ساعت 10:5  توسط خبرنگار  | 

پذيرش دانشجو بدون كنكور در واحد بين المللي جلفا

پذيرش دانشجو بدون كنكور در واحد بين المللي جلفا

ريس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا از پذيرش  دانشجو بدون كنكور در اين دانشگاه خبر داد

دكتر عادل نجف زاده با اعلام اين خبر افزود: دانشگاه آزاد اسلامي جلفابا توجه به رسالت ويژه خود در راستاي تربيت  نيروهاي متخصص فني و پژوهشي مطابق با نيازهاي منطقه اي و كشوري ، در نيمسال دوم تحصيلي 88-89 در مقطع كارداني پيوسته از ميان داوطلبان دختر و پسر در رشته هاي كامپيوتر ، مكانيك خودرو ، و نقشه كشي معماري دانشجو مي پذيرد

گفتني ايست : دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين المللي جلفا كه فعاليت رسمي خود را از سال 84 شروع كرده است هم اكنون بيش از 1100 دانشجودارد كه در 15 رشته تحصيلي  درحال تحصيل اند.

+ نوشته شده در  جمعه دوم بهمن 1388ساعت 10:0  توسط خبرنگار  | 

مشاوره حقوقی رایگان در زمینه تجارت بین الملل برای فعالین اقتصادی منطقه آزاد ارس

مشاوره حقوقی رایگان در زمینه تجارت بین الملل برای فعالین اقتصادی منطقه آزاد ارس

 با استقرار دکتر ماهیار استاد تجارت بین الملل در سازمان منطقه آزاد ارس مشاور خدمات حقوقی رایگان برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایرانی و خارجی این منطقه ارائه می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مهندس رنجبر در نشست ماهانه خود با فعالان اقتصادی این منطقه با اعلام این خبر گفت: دکتر ماهیار استاد تمام وقت دانشگاههای تبریز در زمینه تجارت بین الملل با دعوت این سازمان بصورت پاره وقت جهت ارائه مشاوره حقوقی به فعالان اقتصادی منطقه بخصوص سرمایه گذاران خارجی در معاونت اقتصادی این منطقه حضور می یابند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست همچنین با یادآوری حل مشکل آب صنعتی شهرکهای صنعتی از طریق آب رود ارس اضافه کرد: برای تامین آب شرب شهرک صنعتی فاز یک پیگیری های لازم از طریق شرکت آب و فاضلاب انجام شده و در صورت عدم تامین آب شرب شهرکهای صنعتی از این طریق باید منتظر اتمام پروژه تصفیه خانه آب شرب جلفا باشیم.
در این جلسه سرمایه گذاران و تولیدکنندگان منطقه آزاد ارس در خصوص مباحثی پیرامون سود بازرگانی کالاهای وارداتی، ترخیص کالاهای خاص به سرزمین اصلی، ضمانت نامه های بانکی مطرح و تبادل نظر گردید.
گفتنی است نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاران بصورت ماهانه و ملاقات عمومی با مردم نیز روزهای یکشنبه هر هفته برگزار می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم دی 1388ساعت 13:52  توسط خبرنگار  | 

تربیت راهنمایان گردشگری (تورلیدر) درمنطقه آزاد ارس

تربیت راهنمایان گردشگری (تورلیدر) درمنطقه آزاد ارس
معاونت فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس دومین دوره آموزشي تورليدري( راهنماي گردشگري) را در این منطقه برگزار می کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان با صدور اطلاعیه ای از برگزاری دوره آموزشی برای علاقمندان به تورلیدری در منطقه ارس خبر داد.
در بخشی از این اطلاعیه از راهنمایان گردشگری به عنوان سفیران فرهنگی کشور یاده شده و آمده است: راهنمای گردشگری وظیفه خطیر معرفی فرهنگ ملت و کشور خود یا میزبان را به گردشگران دارد لذا بایستی خود ضمن دارا بودن خصوصیات اخلاقی و شخصیتی عالی از معلومات بسیار گسترده عمومی و حتی تخصصی برخوردار باشد.
گفتنی است در این دوره فراگیران با روشهای مختلف تورگردانی , خصوصیات و تخصصهای خاصی که یک راهنمای عالی باید داشته باشد و روشهای برخورد با مسائل و مشکلات احتمالی آشنا می شوند تا بتوانند پس از طی مراحل قانونی و دریافت کارت راهنمایی به عنوان راهنمای گردشگری مستقلاً مشغول به کار گردند.
شایان ذکر است در اولین دوره آموزشی تورلیدری 20 نفر از علاقمندان موفق به گذراندن دوره های مربوطه شده و در بعنوان راهنمای گردشگری فعالیت می نمایند. هم اکنون در منطقه آزاد ارس 3 آژانس مسافرتی در زمینه برگزاری تورهای تخصصی سلامت، علمی و زیارتی مشغول به فعالیت هستند.
شرایط لازم جهت شرکت در دوره مذکور تسلط به يكي از زبان هاي خارجي رایج، داشتن حداقل مدرک دیپلم می باشد و علاقمندان جهت شركت در اين دوره آموزشي مي توانند با درست داشتن مدارك زیر به معاونت فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس واقع در جلفا- خيابان شمس تبريزي- معاونت فرهنگي، اجتماعي و گردشگري( تلفن: 3022746 ) مراجعه نمایند.
- 2 قطعه عكس 4*3
- كپي شناسنامه
- كپي كارت ملي
- كپي آخرين مدرك تحصيلي 

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم دی 1388ساعت 17:27  توسط خبرنگار  | 

دل همه دلسوزان نظام و اسلام و عاشقان حسین(ع)جریحه دار است

رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربایجان شرقی با اشاره به وقایع اخیر:
دل همه دلسوزان نظام و اسلام و عاشقان حسین(ع)جریحه دار است

رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربایجان شرقی که در آیین پرده برداری از پروژه یادمان مزار شهدای سیلگرد در منطقه آزاد ارس سخن می گفت با ابراز تاسف از وقایع اخیر در روز عاشورا که سازماندهی شده توسط دشمنان اسلام در خارج بود گفت: در این جریانات به قداست روز و واقعه عاشورا و مقام و منزلت امام حسین (ع) توهین شد و روح همه دلسوزان نظام و اسلام امروز جریحه دار است.
سردار جمشید نظمی ادامه داد: تاجایی که بنده به یاد دارم در این کشور چنین جسارتی به امام حسین (ع) نشده بود.
وی ادامه داد: قیام امام حسین در طول تاریخ و در شرایط سخت تاریخی زنده مانده است و با چنین حرکتهایی این قیام مستحکم تر و ماندنی تر خواهد شد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم دی 1388ساعت 16:39  توسط خبرنگار  | 

در یک ونیم سال گذشته 400 برنامه فرهنگی اجرا کرده ایم

در یک ونیم سال گذشته 400 برنامه فرهنگی اجرا کرده ایم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: فعالیتهای فرهنگی در منطقه آزاد ارس به جدیت پیگیری می شود و تنها در یک و نیم سال گذشته 400 برنامه فرهنگی توسط سازمان در این منطقه به اجرا درآمده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس عباس رنجبر با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان در حوزه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی گفت: در طول سالجاری 6هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد ارس جذب شده است و در کنار آن فعالیتهای عمرانی و زیرساختی سازمان با جذب حدود 220میلیارد ریال در سالجاری در حال انجام است.
در این نشست همچنین دکتر حاتمی معاون طرح و برنامه و دکتر رجبی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گزارش خود را در خصوص احداث سایت درمانی و بهداشتی و آمار تولید و صادارت و وردات ارائه نمودند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم دی 1388ساعت 15:52  توسط خبرنگار  | 

منطقه آزاد ارس قطب اقتصادی ، علمی و گردشگری شما ل کشور

منطقه آزاد ارس قطب اقتصادی ، علمی و گردشگری شما ل کشور

منطقه آزاد ارس قابلیت تبدیل قطب اقتصادی ، علمی و گردشگری شمال کشور را دارا می باشد

معاون ریس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه کشور بعدابازدید دوساعته از مراکز صنعتی و گردشگری منطقه آزاد ارس در مصاحبه با خبرنگاران با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به پتانسیلهای منحصر به فرد موجود در منطقه آزاد ارس این منطقه میتواند به قطب اقتصادی ،علمی و گردشگری شمال کشور تبدیل گردد
حمید بقایی، دستيابي به بازار 300 ميليون نفري کشورهاي مشترک المنافع ، قرار گرفتن در مسير ترانزيتي شمال به جنوب و اتصال به راه آهن بين المللي را از جمله ويژگي هاي بی نظیر منطقه آزاد ارس براي توسعه فعاليت هاي تجاري و صنعتي برشمرد و بر لزوم اهتمام و برنامه ريزي براي بهره گرفتن از اين مزايا تاکيد کرد
معاون ریس جمهور و ریس میراث فرهنگی کشور همچنین با اشاره به امر گردشگری در مناطق آزاد تردد بدون ویزای اتباء خارجی را از امتیازات ویژه مناطق آزاد اعلام کرده و افزود : با عنایت به پتانسیلهای ویژه گردشگری ازجمله کلیسا ها و و ابنائ تاریخی و مناظر طبیعی در منطقه آزاد ارس این امر فرصت خوبی برای جذب گردشگران خارجی با اولویت حفظ معیارهای فرهنگی کشورمانوو است
وی با اعلام اینکه رویکرد دولت دهم در مورد رونق مناطق آزاد جذب سرمایه گذاریهای خارجی میباشد افزود: این امر تنها راه برون رفت مناطق ازاد از وضعیت فعلی میباشد وی در تشریح چگونگی جذب این سرمایه گذاریها اظهار داشت: ماباید با تهیه طرحهای تفصیلی قابلیتهای نقاط مختلف مناطق آزاد را با توجه به میزان سرمایه گذاری و بازده ان به عنوان یک پکیج سرمایه گذاری معرفی نماییم تا شرایط برای جذب سرمایه گذاری خارجی مناسب باشد
وی همچنین در پایان این بازدید از طریق پایانه مرزی جلفا عازم جمهوری خودمختار نخجوان شد بقایی هدف ازاین سفر را ارزیابی وضعیت اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان اعلام کرده و افزود : ایجاد پیوند اقتصادی این جمهوری با منطقه آزاد ارس از اهداف ویژه این سفر می باشد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان 1388ساعت 8:2  توسط خبرنگار  | 

منطقه آزاد ارس از پتانسیل صادراتی بالایی برخوردار است

منطقه آزاد ارس از پتانسیل صادراتی بالایی برخوردار است

رییس سازمان بازرگانی استان آذربایجان شرقی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان غیرنفتی نمونه در حوزه منطقه آزاد ارس که به مناسبت بزرگداشت روز ملی صادرات در جلفا برگزار شد با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس از پتانسیل صادراتی بالایی برخوردار است گفت: سعی بر این است تا پايان دوره دولت دهم سهم صادرات كشور از 23 ميليارد دلار به 50 ميليارد دلار برسد و در استان آذربایجان شرقی نیز بايد سال آتی صادرات به بالاي 5 ميليارد دلار برسد و منطقه آزاد ارس که از پتانسیل صادراتی بسیار بالایی برخوردار است می تواند يك ميليارد دلار آنرا تامین کند.                             

نجفی ضمن تاکید براینکه تمام دستگاههای اجرایی باید به بخش خصوصی برای توسعه صادرات غیرنفتی کمک کنند گفت: فعالیتها و پیگیریهای زیادی در راستای حل مشکلات صادرات و تامین زیرساختهای لازم توسط منطقه آزاد انجام شده و اکنون فضا برای فعالیت فعالان اقتصادی آماده است که باید با تکیه بر روشهای نوین مذاکره و معامله به فعالیتهای خود شتاب بیشتری بدهند. نجفي ارزش صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته را 1 ميليارد و 600 ميليون دلار بیان کرد و گفت: در حال حاضر استان آذربايجان شرقي 11 درصد از سهم صادرات كشور را دارا است كه ما انتظار داريم در سال هاي آتي ،منطقه آزاد ارس درصد چشمگيري از این سهم را تامين نمايد. گفتني است در اين مراسم از شرکت های ارس خودرو دیزل، تولید کننده کامیون و کامیونت، مدیترانه تجارت تولید کننده محصولات دارویی گیاهی و شرکت بازرگانی خروش رعد ارس بعنوان صادر کنندگان برتر غیرنفتی در حوزه منطقه آزاد ارس با اهدای تندیس و لوح تقدير شد.

+ نوشته شده در  جمعه هشتم آبان 1388ساعت 23:14  توسط خبرنگار  | 

افتتاح 4 پروژه عمراني در منطقه آزاد ارس

4  پروژه عمراني در منطقه آزاد ارس افتتاح گرديد 

همزمان با ششمین روز ازایام الله دهه فجر  4  پروژه عمراني سازمان منطقه آزاد ارس با حضور مديرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، امام جمعه شهرستان جلفا و مديران محلی افتتاح گرديد.

درششمین روز از دهه مبارك فجر پروژه هاي قرائت خانه مسجد جامع جلفا، زائرسراي امامزاده سيداسماعيل روستاي زاويه، بازسازي مزار شهداي  روستاهای حقوردی اباد (شاهمار ) و شجاع و همچنین پناهگاه كوهنوردي گئچي قالاسي افتتاح گرديد.

پروژه قرائت خانه مسجد جامع جلفا با مساحت  1300  مترمربع در طبقه با هزينه اي بالغ بر  3  ميليارد و  650  ميليون ريال، زائرسراي امامزاده سيد اسماعلي روستاي زاويه با مساحت  80  مترمربع و با صرف هزينه  150  ميليون ريال، پناهگاه كوه گئچي قالاسي با مساحت  50  مترمربع و هزينه  215  ميليون ريال و بازسازي مزار شهداي شاهمار و شجاع با هزينه اي بالغ بر  680  ميليون ريال در منطقه آزاد ارس افتتاح گرديد.

مهندس رنجبر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در در آیین افتتاح این پروژه ها با اشاره به اینکه در سالجاری قرارداد  137  پروژه عمرانی با اعتبار  350  میلیارد ریال منعقد شده و در مرحله اجراست گفت: برای سال آتی  640میلیارد ریال بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام انتظاری امام جمعه شهرستان جلفا نیز در حضور جمع کثیری از خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار شد بزرگترین پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی ایران را شهادت طلبی عنوان کرد و گفت: ملت ما در حالی که تمام آرزویش شهادت بود انقلاب کرد و با وجود گذشت سالها از انقلاب اسلامی شور و شوق شهادت در مردم بخصوص جوانان چندین برابر شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم بهمن 1387ساعت 1:14  توسط خبرنگار  | 

احداث پاساژ صنعتي شهرك صنعتي در منطقه آزاد ارس

عمليات احداث پاساژ صنعتي شهرك صنعتي در منطقه آزاد ارس آغاز گرديد

همزمان با دهه فجر عمليات اجرايي احداث پاساژ صنعتي و بهره برداری از ساختمان معاونت اقتصادي سازمان منطقه آزاد ارس با حضور استاندار آذربايجان شرقي و رييس هيأت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و مديران استانی و شهرستاني آغاز گرديد.

به گفته مدیر عامل منطقه ازاد ارس پروژه احداث  2  بلوک از پاساژ صنعتي این منطقه واقع در شهرك صنعتي  260  هكتاري (فاز2) آن با اعتباري بالغ بر  9  ميليارد و  244  ميليارد ريال در طول ده ماه به بهره برداي مي رسد.

ساختمان معاونت اقتصادي سازمان منطقه آزاد ارس نيز با  900متر زيربنا و  1000  متر محوطه سازي در يك طبقه و با هزينه اي بالغ بر  4  ميليارد و  600  ميليون ريال به بهره برداري رسيد.

گفتني است در طول دهه فجر پروژه های احداث پل دره ديز، ساماندهي مسيل ليورجان، راه ارتباطي ايواوغلي - دشت گرديان و احداث مجتمع تجاري ابريشم، كلنگ زني و پروژه های قرائت خانه مسجد جامع جلفا، زائرسراي امامزاده سيداسماعيل، پناهگاه كوه گئچي قالاسي و بهسازي مزار شهداي شاهمار و شجاع نیز افتتاح مي گردد

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم بهمن 1387ساعت 0:17  توسط خبرنگار  | 

حضور منطقه آزاد ارس در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي آذربایجان شرقی

حضور منطقه آزاد ارس در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي آذربایجان شرقی
نمايشگاه دستاوردهاي 30 ساله نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بمناسبت دهه مبارك فجر و با حضور سازمان منطقه آزاد ارس و بيش از يكصد دستگاه اجرايي و خدماتي و همچنين بخش خصوصي استان آذربایجان شرقی در سالن اميركبير نمايشگاه هاي بين المللي تبريز گشايش يافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اين نمايشگاه در قالب 240 غرفه و در فضايي به مساحت 12 هزار و 680 مترمربع برپا شده است. سازمان منطقه آزاد ارس نيز با هدف ارائه عملكرد این سازمان از زمان شروع فعالیت و پروژه ها و طرح هاي آتي و در دست اقدام در سالن اميركبير اين نمايشگاه حضور دارد.
گفتنی است همزمان با دهه فجر عمليات اجرايي 5 پروژه عمراني منطقه آزاد ارس آغاز گردید و پروژه های قرائتخانه مسجد جلفا، ساختمان معاونت اقتصادی منطقه، بهسازی مزار شهدای روستاهای شجاع و حقوردی آباد،پناهگاه کوهنوردی گئچی قالاسی و زایرسرای امامزاده روستای زاویه به بهره برداری می رسد.
نمايشگاه دستاوردهاي 30 ساله نظام جمهوري اسلامي ايران طي روزهاي 14 تا 21 بهمن ماه سالجاري و همزمان با دهه فجر همه روزه از ساعت 11 الي 18 براي بازديد علاقمندان داير مي باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387ساعت 23:35  توسط خبرنگار  | 

آغاز عمليات اجرايي4 پروژه عمراني در منطقه آزاد ارس

عمليات اجرايي4 پروژه عمراني در منطقه آزاد ارس آغاز شد

همزمان با دهه فجر عمليات اجرايي 4 پروژه عمراني منطقه آزاد ارس با پیش بینی هزینه ای بالغ بر 193 میلیارد و 200میلیون ریال با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و مديران شهرستاني آغاز گردید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در سومين روز از دهه فجر عمليات اجرايي احداث پل دره ديز ، عمليات اجرايي طرح ساماندهي مسيل روستاي ليورجان، عمليات اجرايي راه ارتباطي جلفا ايواوغلي توسط سازمان منطقه آزاد ارس و عملیات اجرایی احداث مجتمع تجاری ابریشم با سرمایه گذاری بخش خصوصی شروع گرديد.

پروژه پل دره دیز در محور جلفا – کلیسای سنت استپانوس بطول 54متر شامل سه دهنه 18متری و عرض 34متر با اعتباری بالغ بر 12میلیارد و 800میلیون ریال در طول 9 ماه به بهره برداری می رسد.

 پروژه راه ارتباطی ایواوغلی – گردیان در فاز اول بطول 4 کیلومتر بعرض 45 متر با اعتباری بالغ بر 46میلیارد ریال در طول یکسال آماده بهره برداری است.

پروژه ساماندهی مسیل روستای لیوارجان با  برآورد اولیه حدود 14 میلیارد و 400 میلیون ریال در 3 کیلومتر اجرا می گردد.

بازار ابریشم ارس در زمینی به مساحت 35هزار مترمربع با زیربنای 20هزار مترمربع در 6 طبقه شامل 550 واحد تجاری و 250واحد خدماتی اداری با پیش بینی هزینه 120میلیارد ریال در طول 30 ماه احداث می گردد.

مهندس رنجبر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم کلنگ زنی متجمع تجاری بازار ابریشم از این پروژه به عنوان یک زیر ساخت بزرگ یاد کرده و گفت بهره برداری از این طرح  ضمن رفع خلا موجود در زمینه دفاتر اداری و تجاری، با توجه به سرمایه گذاری بیش از 500 نفر از بومیان منطقه زمینه ساز اعتماد و حضور دیگر سرمایه گذاران مراجعه کننده به منطقه خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت 13:52  توسط خبرنگار  | 

عملیات اجرایی ساخت ویلاهای کوهستانی ارس در منطقه آزاد ارس آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت ویلاهای کوهستانی ارس در منطقه آزاد ارس آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت 23 ویلای کوهستانی در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و مشرف به مرز ایران با نخجوان و در جوار پارک کوهستانی ارس در مسیر جاده کلیسای سنت استپانوس آغاز شد.

نخستین مجموعه ویلایی بخش خصوصی در منطقه آزاد ارس با برآورد ریالی 70 میلیارد ریال با 70 درصد تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری 30 درصدی بخش خصوصی احداث می شود و پیش بینی می شود فاز اول این پروژه تا اواخر تابستان 88 و فاز دوم نیز در نوروز سال 89 بهره برداری گردد.

مهندس رنجبر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه مراسم کلنگ زنی این مجموعه با اشاره به اینکه یک هزار هکتار از اراضی منطقه آزاد ارس در طرح جامع برای فعالیت در زمینه گردشگری اختصاص داده شده است گفت: اکنون در مرحله طراحی تفصیلی و موضعی این منطقه گردشگری هستیم و برای این موضوع از مشاورین بسیار خوبی بهره برده ایم و در این سایت اقامتگاهها مراکز توریستی و تفریحی، مراکز گردشگری و سایر بخشهایی که در این حوزه مورد نیاز هست در نظر گرفته شده و همچنین از سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز در حد توان حمایت شده است .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم دی 1387ساعت 15:34  توسط خبرنگار  | 

تاکید معاون سياسی امنیتی استانداری آذ ربایجان شرقی بر جمع آوری مخازن حلال های نفتی

معاون سياسی امنیتی استانداری آذ ربایجان شرقی : 

با هرگونه کوتاهی در زمينه جمع آوری مخازن حلالهای نفتی به شدت برخورد خواهد شد

 معاون سياسی امنیتی استانداری آذ ربایجان شرقی و عضو هیات مدیره منطقه آزاد ارس گفت :مخازن پلمپ شده حلالهای نفتی در جلفا ظرف چند روز آينده جمع آوری می شود

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان استان  غفاری امروز اعلام كرد: هزينه جمع آوری اين مخازن تامين شده است و در صورت فراهم بودن امکانات و شرايط لازم برچيدن مخازن حلال های نفتی از شهرستان جلفا آغاز خواهد شد.

وی افزود : در جلسه ای که اخيراً به همین منظور تشکيل شده بود،شرکت نفت موظف شد در ظرف چند روز آينده اين مخازن را از شهرستان جلفا جمع آوری کند.  

 معاون سياسی امنیتی آذ ربایجان شرقی با اشاره به پيامدهای ناگوار انباشت مخازن حلالهای نفتی تصريح کرد: با هرگونه کوتاهی در زمين جمع آوری اين مخازن به شدت برخورد می شود.

گفتني است : 18 ماه قبل و بدنبال ابلاغ دستورالعمل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سوخت در زمينه چگونگی فعاليت شرکت های پالايشگاهی و واحدهای مرتبط با مواد نفتی، اداره کل تعزيرات حکومتی آذربايجان شرقی با انجام آزمايش های متعدد بر روی مخازن 33 شرکت صوری دپوی ضايعات سوختی مستقر در شهرستان جلفا به تخلف صاحبان آن ها پی برده و 80 تانکر غول پيکر حاوی حلال های نفتی را پلمپ کرد.

لازم به ذکر است   محل استقرار اين مخازن که در مجاورت منطقه مسکونی شهر جلفا واقع شده است و تنها برای فعاليت صنايع « های تک» و پاک مناسب ارزيابی شده و استقرار هر گونه صنعت آلاينده،عواقب نامطلوبی بر سلامت شهروندان خواهد داشت 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم دی 1387ساعت 0:2  توسط خبرنگار  | 

نایب قهرمانی تیم کونگ فو توای منطقه آزاد ارس در کشور

نایب قهرمانی کشور برای تیم کونگ فو توآی منطقه آزاد ارس
با برگزاری هشتمین دوره مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی در شهر مشهد مقدس و بر اساس دعوت فدراسیون از تیم سازمان، تیم کونگ فوتوای سازمان متشکل از 25 نفر به این مسابقات اعزام گردید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس این دوره از مسابقات در سه رده سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان با حضور 22 تیم از 30 استان برگزار گردید که در پایان این مسابقات تیم اعزامی سازمان با کسب 2 مدال طلا، 1 مدال نقزه و 3 مدال برنز مقام نایب قهرمانی رده بزرگسالان را بخود اختصاص داد.
گفتنی است پیش از شروع مسابقات سمینار مسئولین هماهنگی های سراسر استانهای کشور در سالن هتل نیایش برگزار گردید که در پایان این سمینار تندیس یادبود سمینار از طرف تیم سازمان منطقه آزاد ارس به شرکت کنندگان اهدا گردید.
لازم به ذکر است در این دوره از مسابقات تیم کردستان مقام اول و ایلام مقام سوم را در رده بزرگسالان کسب نمودند.
در پایان این مسابقات کاپ اخلاق تیمی به ترتیب در 3 رده سنی نوجوانان جوانان و بزرگسالان به منطقه آزاد ارس هرمزگان و اصفهان اهدا گردید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم دی 1387ساعت 23:30  توسط خبرنگار  | 

تصویب توسعه محدوده منطقه آزاد ارس مهمترین دستاورد سفر ریاست جمهوری به استان

 تصویب توسعه محدوده منطقه آزاد ارس مهمترین دستاورد سفر ریاست جمهوری به استان است   

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه تصویب توسعه محدوده منطقه آزاد ارس مهمترین دستاورد سفر ریاست جمهوری به استان است افزود: هر چند این مصوبه در بین 220 مصوبه این سفر، امروز نمود عینی پیدا نمی کند ولی هیچ یک از مصوبات این سفر از نظر ابعاد اقتصادی و توسعه ای قابل قیاس باطرح تصویب توسعه محدوده منطقه آزادارس نیست.

مهندس عباس رنجبر در همایش یکروزه توسعه محدوده منطقه آزاد ارس در شهر خمارلواز توابع شهرستان کلیبر ضمن تبریک توسعه محدوده منطقه آزاد ارس به مردم کلیبر و خدآفرین اعلام داشت : با الحاق بخشهایی از شهرستان کلیبر به منطقه آزاد ارس این مناطق به لحاظ اقتصادی جنبه بین المللی پیدا می کنند و تابع قوانین خاص اقتصادی و تجاری می باشند هر چند که از نظر قوانین امنیتی، نظامی و فرهنگی قوانین جاری کشور در دراین نقاط حاکم خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر هوشیاری مردم در برابر شایعات احتمالی در خصوص املاک و زمینهای منطقه گفت: با اعلام این محدوده عده ای از روی غفلت و عده ای برای نفع شخصی ممکن است شایعاتی را در خصوص طرحهای سازمان منطقه آزاد ارس رواج دهند که باید مردم ضمن حفظ هوشیاری توجه داشته باشند که فعالیتهای سازمان براساس قوانین نظام انجام می پذیرد و زندگی جاری مردم نیز طبق روال عادی ادامه خواهد داشت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم دی 1387ساعت 23:44  توسط خبرنگار  | 

توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عامل نجات وابستگی کشور به درآمد نفت

کشور با توسعه مناطق آزاد و ویژه از وابستگی به درآمد نفت نجات می یابد

اقتصاد وابسته به نفت دیگر منبع قابل اطمینان برای اداره کشور نیست و دولت بایستی با توجه به صادرات غیرنفتی و  جذب توریست وگردشگری، توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی  را در اولویت کاری خود قرار دهد.

ارسلان فتحی پور نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی در همایش یکروزه توسعه محدوده منطقه آزاد ارس در شهر خمارلو با اشاره به مصوبات سفر دور دوم هیئت دولت به استان با اعلام مطلب فوق گفت:امروز دیگر بحث نفت در کشور به عنوان منبع درامد به پایان راه رسیده بایستی توجه به صادرات غیرنفتی و گردشگری، توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولویت امورقرار گیرد که در این راستا تصویب توسعه محدود منطقه آزاد ارس در دور دوم سفر ریاست محترم جمهور به استان  که از آرزوهای دیرین ما بود می تواند عامل گشایش دروازه های توسعه به تمام کشور باشد

فتحی پوردرادامه تصویب توسعه محدوده منطقه آزاد ارس را یک موضوع ملی قلمداد کرده وافزود: نظر مثبت هیات دولت برای توسعه این مناطق نشانگر توجه ویژه حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به توسعه آذربایجان و مناطق آذر نشین می باشد

وی با اشاره به اینکه بدون جذب سرمایه گذاری توسعه امکان پذیر نیست ادامه داد: پس از تامین زیرساختها توسط دولت که باید قدر آن را دانست برای تثبیت ماندگاری مردم در مناطق محروم و مرزی باید جذب سرمایه گذاری در این مناطق رونق بگیرد که در پی توسعه منطقه آزاد ارس به مناطق کلیبر و خمارلو توسعه همه جانبه را برای این مناطق محقق خواهد نمود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم دی 1387ساعت 23:36  توسط خبرنگار  | 

نخستین واحد صنعتی تولید فولاد در منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شد

نخستین واحد صنعتی تولید فولاد در منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شد

 همزمان با هفته ولایت نخستین واحد صنعتی در زمینه تولید فولاد پس از تصویب محدوده جدید منطقه آزاد ارس در سایت صنایع سنگین  منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شد.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس  طی سخنرانی در  این مراسم ظرفیت تولیدسالانه کارخانه فولاد یکتای ارس را 200 هزار تن در سال اعلام کرده وگفت:و برای راه اندازی این کارخانه  بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده که با ایجاد زمینه اشتغال برای 70 نفر بطور مستقیم و 200 نفر بطور غیر مستقیم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد ارس آغاز می شود . 

دکتر مسعود رجبی با اشاره به ارزانی و فراوانی انرژی و نیروی کار و نیاز بازار داخلی به تولید محصولات فولادی گفت در دسترس بودن انرژی گاز، آب و برق و همجواری منطقه آزاد ارس با کشورهای cis و امکان صادارت به خارج از کشور، دسترسی به جاده ریلی و راه آهن از مزیتهای ویژه منطقه آزاد ارس در توسعه صنایع می باشد.

دکتر رجبی با اشاره به واقع شدن سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس در محدوده جدید مصوب دولت افزود:  بر اساس طرح جامع منطقه آزاد ارس سایتی به وسعت 1800 هکتار برای صنایع سنگین از جمله فولاد پیش بینی شده است که بر این اساس درخواستهایی وجود دارد که طرح های پیشنهادی در کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس از نظر استانداردهای زیست محیطی بررسی و سپس مجوز فعالیت در این منطقه صادر می شود.

گفتنی است کارخانه فولاد یکتای ارس در یک دوره 2 ساله به بهره برداری خواهد رسید.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1387ساعت 14:23  توسط خبرنگار  | 

راه اندازي چهار رشته تحصيلي در پرديس بین المللی ارس

معاون تحصيلات تكميلي دانشگاه تبريز:
مجوز راه اندازي چهار رشته تحصيلي در پرديس بین المللی ارس صادر شده است

 معاون تحصيلات تكميلي دانشگاه تبريز اعلام كرد:تاكنون مجوز راه اندازي فقط چهار رشته درپرديس بين المللي اين دانشگاه در منطقه آزاد ارس صادر شده است.

بر اساس گزارش  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه آذربایجان شرقی،دکتر شكرالله اسداللهي افزود: براساس مجوز صادر شده، پرديس منطقه آزاد ارس دانشگاه تبريز مي تواند درمقطع كارشناسي ارشد و در رشته هاي جغرافيا و برنامه ريزي شهري،حقوق خصوصي، آموزش زبان انگليسي و علوم و صنايع غذايي دانشجو بپذيرد.

وي افزود: پذيرش دانشجو در رشته هاي ياد شده مقطع كارشناسي ارشد نيز تنها زماني آغازخواهد شد كه زيرساخت هاي لازم آموزشي و رفاهي ازقبيل كلاس درس مناسب فراهم شود.

وي باتاكيدبرضرورت پرهيزازاعلام مطالب خلاف واقع، اظهارداشت: راه اندازي رشته تحصيلي درهرمقطع كار ساده اي نيست و نيازمند صدور مجوز از سوي شوراي گسترش آموزش عالي است.

اسداللهي يادآورشد: با توجه به ممنوعيت قانوني صدور مجوز رشته هاي تحصيلي مقطع دكتري براي پرديس هاي بين المللي دانشگاه ها،اخذ مجوز راه اندازي چهار رشته مقطع كارشناسي ارشد پرديس ارس دانشگاه تبريز نيز پس از رايزني هاي فراوان و با تشريح وضعيت خاص منطقه و استعداهاي علمي و آموزشي آن ممكن شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر 1387ساعت 19:9  توسط خبرنگار  | 

مطالب قدیمی‌تر